Kontakt

För direktköpande kunder

Order läggs direkt till Kundservice, telefon: 020 - 45 11 00, order@icopal.com  

Kontaktpersoner mot återförsäljare

Säljchef Magnus Eriksson, mobil +46 736 257 423, magnus.eriksson@icopal.com  
Region Sthlm, Roberto Hedberg, mobil +46 706 254 510, roberto.hedberg@icopal.com  
Region mitt, Ken Gustafsson, mobil +46 727 494 959, ken.gustafsson@icopal.com  
Region syd, Tobias Havby, mobil +46 706 060 031, tobias.havby@icopal.com  
Region väst, Peter Nerman, mobil +46 736 257 430, peter.nerman@icopal.com  
Region norr, Niclas Rönngren, mobil +46 736 253 790, niclas.ronngren@icopal.com  
Region öst, Niklas Björck, mobil +46 727 496 959, niklas.bjorck@icopal.com  

Se regionindelning och kontaktlista i pdf

Kontaktpersoner mot takentreprenörer

Säljchef & region syd Johan Bauer, mobil +46 736 257 416, johan.bauer@icopal.com  
Region mitt, Tommy Pemer, mobil +46 705 276 060, tommy.pemer@icopal.com  
Region norr, Hans Nylander, mobil +46 736 254 588, hans.nylander@icopal.com
Region väst, Tobias Udén, mobil +46 736 257 415, tobias.uden@icopal.com
Region Sthlm och öst, Martin Gefvert, mobil +46 736 257 412, martin.gefvert@icopal.com   

Se regionindelning och kontaktlista i pdf 

Kontaktperson mot hustillverkare

Kenneth Karlsson, mobil +46 722 369 583, kenneth.karlsson@icopal.com

Kontaktperson mot anläggningsentreprenörer

Säljchef Magnus Jonsson, mobil +46 736 257 409, magnus.jonsson@icopal.com 

Teknisk support

Om du är föreskrivare, arkitekt eller byggprojektledare med tekniska frågor, är du välkommen att kontakta oss här; foreskrivare@icopal.com. Du hittar också bra information om våra produkter under teknisk dokumentation/ prestandadeklarationer.se.

Privatkunder som köpt produkter i bygghandeln ber vi kontakta byggvaruhandlaren direkt. Se alla våra återförsäljare här. Är du direktköpande kund eller återförsäljare med tekniska frågor ber vi er kontakta er säljare.

Huvudkontoret i Malmö

Icopal AB
Box 848
Besöksadress: Skeppsbron 11
201 80 Malmö
Telefon (vxl): 040- 24 74 00 
info.se@icopal.com  
 

Fakturainformation 

Icopal återförsäljare

Våra återförsäljare

Sök efter återförsäljare.

Klicka här!
Hitta takentreprenorspotjpg

Takentreprenörer

Hitta en Auktoriserad takentreprenör i din närhet.

Klicka här!
Decra Takexpert

Hitta Decra Takexpert

Hitta en Decra Takexpert

Klicka här!
Denna webbplats använder cookies. När du går vidare på icopal.se godkänner du vår användning av cookies. Läs mer om hur vi använder cookies här.