Kontakt

För direktköpande kunder

Order läggs direkt till Kundservice, telefon: 020 - 45 11 00, order@icopal.com  

Kontaktpersoner mot återförsäljare

Säljchef Magnus Eriksson, mobil +46 736 257 423, magnus.eriksson@icopal.com  
Region mitt, Ken Gustafsson, mobil +46 727 494 959, ken.gustafsson@icopal.com  
Region syd, Tobias Havby, mobil +46 706 060 031, tobias.havby@icopal.com  
Region väst, Peter Nerman, mobil +46 736 257 430, peter.nerman@icopal.com  
Region norr, Niclas Rönngren, mobil +46 736 253 790, niclas.ronngren@icopal.com  
Region öst, Niklas Björck, mobil +46 727 496 959, niklas.bjorck@icopal.com  

Kontaktpersoner mot takentreprenörer

Säljchef Johan Bauer, mobil +46 736 257 416, johan.bauer@icopal.com   
Region norr, Hans Nylander, mobil +46 736 254 588, hans.nylander@icopal.com
Region mitt, Kenneth Karlsson, mobil +46 722 369 583, kenneth.karlsson@icopal.com
Region väst och syd, Tobias Udén, mobil +46 736 257 415, tobias.uden@icopal.com
Region Sthlm och öst, Martin Gefvert, mobil +46 736 257 412, martin.gefvert@icopal.com   

Kontaktperson mot hustillverkare

Kenneth Karlsson, mobil +46 722 369 583, kenneth.karlsson@icopal.com

Kontaktperson mot anläggningsentreprenörer

Säljchef Magnus Jonsson, mobil +46 736 257 409, magnus.jonsson@icopal.com 

Projektförsäljning

Om du är föreskrivare, arkitekt, projektör eller byggentreprenör är du välkommen att kontakta oss för rådgivning kring produkt och systemval. 

Kontaktpersoner 

Projektsäljare Roberto Hedberg 070-625 45 10 roberto.hedberg@icopal.com 
ProjektsäljareTommy Pemer 070-340 46 02 tommy.pemer@icopal.com 

Teknisk support

Om du är föreskrivare, arkitekt eller byggprojektledare med tekniska frågor, är du välkommen att kontakta oss här; foreskrivare@icopal.com. Du hittar också bra information om våra produkter under teknisk dokumentation/ prestandadeklarationer.se.

Privatkunder som köpt produkter i bygghandeln ber vi kontakta byggvaruhandlaren direkt. Se alla våra återförsäljare här. Är du direktköpande kund eller återförsäljare med tekniska frågor ber vi er kontakta er säljare.

Huvudkontoret i Malmö

Icopal AB
Box 848
Besöksadress: Skeppsbron 11
201 80 Malmö
Telefon (vxl): 040- 24 74 00 
info.se@icopal.com  
 

Fakturainformation 

Icopal återförsäljare

Våra återförsäljare

Sök efter återförsäljare.

Klicka här!
Hitta takentreprenorspotjpg

Takentreprenörer

Hitta en Auktoriserad takentreprenör i din närhet.

Klicka här!
Decra Takexpert

Hitta Decra Takexpert

Hitta en Decra Takexpert

Klicka här!