Kontakt

Experthjälp    >

Sök svar eller ställ egna frågor till våra experter.

Experthjälp_webb

 

Huvudkontoret i Malmö

Icopal AB
Box 848
Besöksadress: Skeppsbron 11
201 80 Malmö
Telefon (vxl): 040- 24 74 00
info.se@icopal.com

Fakturainformation >

 

För direktköpande kunder

Order läggs direkt till Kundservice, telefon: 020 - 45 11 00, order@icopal.com  

Kontaktpersoner mot återförsäljare

Distrikt Norr, Niclas Rönngren, mobil +46 736 253 790, niclas.ronngren@bmigroup.com
Distrikt Mellan, Torbjörn Hedlund, +46-701 080 358, torbjorn.hedlund@bmigroup.com
Distrikt Stockholm, +46 709 729 942, christer.hammar@bmigroup.com
Distrikt Väst, Royne Dahlqvist, +46 702 000 430, royne.dahlqvist@bmigroup.com
Distrikt Mälardalen, Tommy Gerber, +46 706 038 997, tommy.gerber@bmigroup.com
Distrikt Öst, Niklas Björck, mobil +46 727 496 959, niklas.bjorck@bmigroup.com  
Distrikt Syd, Per Ekvall, +46 768 709 720, per.ekvall@bmigroup.com
KAM, Niclas Olsson, +46 706 699 633, niclas.olsson@bmigroup.com
Säljchef Magnus Eriksson, mobil +46 736 257 423, magnus.eriksson@bmigroup.com

Kontaktpersoner mot takentreprenörer

Region norr, Hans Nylander, mobil +46 736 254 588, hans.nylander@bmigroup.com
Region mitt, Kenneth Karlsson, mobil +46 722 369 583, kenneth.karlsson@bmigroup.com
Region väst, Annica Mathisson, mobil +46 736 257 415, annica.mathisson@bmigroup.com
Region Sthlm och öst, Robert Hellströmer, +46 736 10 40 69 robert.hellströmer@bmigroup.com
Region Syd, Rasmus Jönnerheim, mobil +46 736 25 74 14, rasmus.jonnerheim@bmigroup.com
TF Säljchef Jesper Crusenborg, mobil +46 708 74 54 63, jesper.crusenborg@bmigroup.com 

Kontaktperson mot hustillverkare, modultillverkare/Prefab

KAM Kristian Stenfelt, mobil +46 72 520 99 55, kristian.stenfelt@wijo.se

Projektförsäljning

Om du är föreskrivare, arkitekt, projektör eller byggentreprenör är du välkommen att kontakta oss för rådgivning kring produkt och systemval. 

Kontaktpersoner 

Projektsäljare Roberto Hedberg +46 70-625 45 10 roberto.hedberg@bmigroup.com 
Projektsäljare Tommy Pemer +46 70-340 46 02 tommy.pemer@bmigroup.com
Projektsäljare Peter Nerman, +46 736 257 430, peter.nerman@bmigroup.com
Projektsäljare Mikael Rydhage, +46 730 823 625, mikael.rydhage@bmigroup.com

Teknisk support

Om du är föreskrivare, arkitekt eller byggprojektledare med tekniska frågor, är du välkommen att kontakta oss här; seteknik@bmigroup.com. Du hittar  också bra information om våra produkter under teknisk dokumentation/ prestandadeklarationer.se.

Privatkunder som köpt produkter i bygghandeln ber vi kontakta byggvaruhandlaren direkt. Se alla våra återförsäljare här. Är du direktköpande kund eller återförsäljare med tekniska frågor ber vi er kontakta er säljare.

Denna webbplats använder cookies. När du går vidare på icopal.se godkänner du vår användning av cookies. Läs mer om hur vi använder cookies här.