Kontakt

Kontakta våra experter   >

Sök svar eller ställ egna frågor till våra experter.

Experthjälp

Experthjälp_webb

 

Huvudkontoret i Malmö

Icopal AB
Box 848
Besöksadress: Skeppsbron 11
201 80 Malmö
Telefon (vxl): 040- 24 74 00
info.se@icopal.com

Fakturainformation >

 

För direktköpande kunder

Order läggs direkt till Kundservice, telefon: 020 - 45 11 00, order@icopal.com  

Kontaktpersoner mot återförsäljare

Distrikt Norr, Niclas Rönngren, mobil +46 736 253 790, niclas.ronngren@icopal.com
Distrikt Mellan, Torbjörn Hedlund, +46-701 080 358, torbjorn.hedlund@monier.com
Distrikt Stockholm, +46 709 729 942, christer.hammar@monier.com
Distrikt Väst, Royne Dahlqvist, +46 702 000 430, royne.dahlqvist@monier.com
Distrikt Mälardalen, Tommy Gerber, +46 706 038 997, tommy.gerber@monier.com
Distrikt Öst, Niklas Björck, mobil +46 727 496 959, niklas.bjorck@icopal.com  
Distrikt Syd, Per Ekvall, +46 768 709 720, per.ekvall@monier.com
KAM, Niclas Olsson, +46 706 699 633, niclas.olsson@monier.com
Säljchef Magnus Eriksson, mobil +46 736 257 423, magnus.eriksson@icopal.com

Kontaktpersoner mot takentreprenörer

Region norr, Hans Nylander, mobil +46 736 254 588, hans.nylander@icopal.com
Region mitt, Kenneth Karlsson, mobil +46 722 369 583, kenneth.karlsson@icopal.com
Region väst, Tobias Udén, mobil +46 736 257 415, tobias.uden@icopal.com
Region Sthlm och öst, Martin Gefvert, mobil +46 736 257 412, martin.gefvert@icopal.com
Säljchef Johan Bauer, mobil +46 736 257 416, johan.bauer@icopal.com   

Kontaktperson mot hustillverkare

KAM Magnus Jonsson, mobil +46 736 257 409, magnus.jonsson@icopal.com
KAM Kristian Stenfelt, mobil +46 72 520 99 55, kristian.stenfelt@wijo.se

Projektförsäljning

Om du är föreskrivare, arkitekt, projektör eller byggentreprenör är du välkommen att kontakta oss för rådgivning kring produkt och systemval. 

Kontaktpersoner 

Projektsäljare Roberto Hedberg +46 70-625 45 10 roberto.hedberg@icopal.com 
Projektsäljare Tommy Pemer +46 70-340 46 02 tommy.pemer@icopal.com
Projektsäljare Peter Nerman, +46 736 257 430, peter.nerman@icopal.com
Projektsäljare Mikael Rydhage, +46 730 823 625, mikael.Rydhage@monier.com

Teknisk support

Om du är föreskrivare, arkitekt eller byggprojektledare med tekniska frågor, är du välkommen att kontakta oss här; foreskrivare@icopal.com. Du hittar också bra information om våra produkter under teknisk dokumentation/ prestandadeklarationer.se.

Privatkunder som köpt produkter i bygghandeln ber vi kontakta byggvaruhandlaren direkt. Se alla våra återförsäljare här. Är du direktköpande kund eller återförsäljare med tekniska frågor ber vi er kontakta er säljare.